Rysiek Riedel  w przeboju zespołu Dżem  „List do M” śpiewał „Samotność to taka straszna trwoga, ogarnia mnie, przenika mnie”, a w innym „W życiu piękne są tylko chwile”. Lider tego legendarnego zespołu lubił śpiewać  o życiu. Wiedział, co to życie.

Fot. P.Ch.


Do nas czasami zbyt późno trafia, co to dobre życie. Umartwiamy się po kątach i udajemy, że wszystko będzie dobrze. Okłamujemy się, że zmiany same nadejdą. Bez działania nic się nie zmieni i samo nie przyjdzie, samo się nie zrobi. Zmiany są dobre – uwierzcie!


Bierna postawa nic nie da! Trzeba się ruszyć i dać coś z siebie a nie ciągle narzekać na cały świat.

 

Jak wyglądało i wygląda moje życie, skoro się trochę mądrze ? :)


W moim życiu, do tej pory, więcej było samotności niż dobrych chwil. Wraz z nadejściem grudnia zawsze bałem się, iż kolejna Wigilia będzie kolejnym przykrym – samotnym momentem, mimo licznej rodziny. Zawsze myślałem, że Wigilia będzie kiedyś podobna do tych z filmów romantycznych... . Tymczasem przy samym łamaniu się opłatkiem było zawsze coś smutnego. Rodzicie odwracali się do siebie, siostra z mężem do siebie i tak dalej .... same pary a ja jak piąte koło u wozu i ta niezręczna minuta.


Po świętach zawsze pojawiało się jedne wielkie pytanie „ Kto mnie przygarnie na Sylwestra?” Którzy znajomi będą mogli i chcieli ze mną go spędzić?

Walentynki to już był koszmar – całe miasto w sercach.

Co mnie uratowało ? Działanie!  - chęć odnalezienia tej osoby, która też gdzieś tam na mnie czeka! Uwierzcie, że 70% nie ma czasu na poszukiwania, a kolejne przyzwyczaiło się do stanu w jakim się znaleźli. Następne 10% to ludzie, którzy wmawiają sobie, że ze względów finansowych nie dadzą sobie rady poza rodzinnym domem rodziców.

- Gdy jesteś sam / sama to rozglądaj się wszędzie :) serwisy randkowe, spotkania ze znajomymi, imprezy i ugadajsie.pl

- Gdy jesteś samotną matką, to nie poddawaj się! Dziecko podrzuć do rodziców lub znajomych i szukaj - Młodsza nie będziesz, a życie we dwójkę będzie później lżejsze. Dziecko Twoje inne, gdy pojawi się mężczyzna w domu. Tutaj wiesz o co mi chodzi zapewne.

- Gdy jesteś .... też szukaj. Czas leci :)

 

JoomBall - Cookies

© 2020 Ugadajsie.pl. All Rights Reserved.